O MNIE


„Przez ostatnie 33 lata patrzyłem w lustro każdego ranka i pytałem siebie: „Jeśli dzisiejszy dzień byłby ostatnim w moim życiu, czy chciałbym zrobić w nim to, co planuję zrobić dziś?” I zawsze, gdy odpowiedź brzmiała Nie zbyt wiele razy z rzędu wiedziałem, że muszę coś zmienić.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Steve Jobs

Zmiany, jakie zachodzą w naszym życiu, często są rezultatem wydarzeń, które pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie: kiedy dowiadujemy się o swojej chorobie, jesteśmy zwalniani z pracy, odchodzi od nas partner/-ka. I wtedy wali nam się cały świat na głowę. Bywa też tak, że do pewnych zmian sami dorastamy, kiełkują gdzieś one pod powierzchnią zwykłego, codziennego życia, by w pewnym momencie dać o sobie znać i niczym wiertarka włączona w niedzielny poranek, rodzą frustrację, złość i sprawiają, że mówimy „dosyć”.

Dla mnie zmiana jest oznaką postępu, a postęp kojarzy mi się z ewolucją. Dlatego tytuł bloga to „moja ewolucja”, a nie „moja rewolucja”. Opisuję tutaj moje próby poszukiwania nowej jakości życia, dzielę się zmianami, jakie świadomie wprowadzam na różnych płaszczyznach i poziomach życia, opisuję książki, dzięki którym czerpię motywację i inspirację do zmiany. Dzielę się tutaj tym wszystkim, co w moim odczuciu czyni moje życie piękniejszym, bardziej wartościowym. Was również zachęcam do świadomego kierowania swoim losem, by z każdym dniem stawać się coraz lepszym dzieckiem, pracownikiem, przyjacielem, po prostu lepszym człowiekiem.

Zapraszam do wspólnej podróży w głąb siebie, do korzystania z moich porad i wskazówek, do komentowania, dzielenia sie własnymi doświadczeniami i do kontaktu ze mną. Bo… jeśli kiedyś przejdzie Ci przez głowę, aby kogoś zmienić, pomyśl tylko, jak czasem trudno zmienić siebie….

 

(Visited 127 times, 1 visits today)